XIII Niedziela Zwykła - 30.06.2024

Moi Drodzy! Rozpoczynamy niedzielną Eucharystię. Uprzywilejowany czas spotkania z Bogiem w Jego słowie i Komunii św. Wyrażając radość z waszej obecności, z tego, że Kościół gromadzi się tutaj, w parafialnej świątyni na sprawowanie Mszy Świętej, zapraszam was do szczerej i zaangażowanej modlitwy. Z racji ostatniej niedzieli miesiąca dzisiaj składka na potrzeby parafialne - Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

1) W dzisiejszą niedzielę Prymaria o godz. 7.00, Wotywa o godz. 9.00 i Suma o godz. 11.00.

2) We wtorek Święto NMP Tuchowskiej. Trwa Odpust Tuchowski (szczegóły w gablocie).

3) W środę święto św. Tomasza Apostoła, o godz. 7.00 Nowenna do MBNP i Msza św.

4) W czwartek, pierwszy miesiąca, modlimy się o świętość powołanych i o nowe powołania do służby w Kościele.

5) W piątek, pierwszy miesiąca, Msze św. w pierwszy piątek o godz. 7.00 i o godz.17.00. Od godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prywatna do godz. 17.00, następnie nabożeństwo pierwszo-piątkowe, misyjne, ze zmianą stacji Żywych Dróg Krzyżowych, i zbiórką ofiar na misje i Msza św. Okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00, zaś w pozostałe dni pół godziny przed nabożeństwami. Wyjazd kapłana do chorych o godz. 8.30.

6) W sobotę, pierwszą miesiąca we wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, o godz. 7.00 Godzinki do MB, Różaniec przy wystawionym Najświętszym Sakramentem, rozważanie różańcowe i Msza św.

7) W następną niedzielę, pierwszą miesiąca, adoracyjną, stanową ze zmianą tajemnic różańcowych Prymaria o godz. 7.00 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla matek i niewiast), Wotywa o godz. 9.00, i Suma o godz.11.00 (po niej, zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i mężczyzn). Od wczoraj trwa w Tuchowie Wielki Odpust pod hasłem: „Maryja obecna w Kościele”. Szczegóły w gablocie.

8) Do sprzątania kościoła bardzo serdecznie prosimy, P: Ewę Smagacz i P. Agatę Osysko.

Wraz z Chrystusem, do Boga zatroskanego o nasze zbawienie zanieśmy intencje całego Kościoła:

1. Módlmy się za papieża, biskupów i kapłanów: Ks. Iwana Cabaja, Ks. Edwarda, Ks. Piotra naszego Rodaka, ks. Sebastiana i Ks. Proboszcza), aby przykładem silnej wiary wskazywali światu i ludziom Boga, będącego źródłem szczęścia.
  2. Za rolników, aby otrzymali obfite błogosławieństwo w pracy i obfite plony; zaś dzieci i młodzież i inni odpoczywający podczas wakacji w pełni odzyskali siły fizyczne, moralne i duchowe.
  3. Za wszystkich solenizantów obecnego czasu, szczególnie Biskupa Władysława, wszystkich ks. Piotrów, Pawłów, Władysławów, o potrzebne zdrowie i łaski.
  4. Za doświadczonych cierpieniem, chorobą, anomaliami pogodowymi, aby w bliźnich znaleźli pomocną dłoń, a w modlitwie źródło nadziei i siły.
  5. Za św. pamięci… oraz zmarłych z naszych rodzin, bliskich naszemu sercu, aby mogli oglądać Twoje oblicze i cieszyć się szczęściem wiekuistym.
  6. Módlmy się za naszą wspólnotę parafialną, niech Ewangelia rzuca światło na drogę naszego życia, pobudza do właściwego postępowania i otwiera nasze oczy na nieśmier­telność.

Przyjmij, o Panie, nasze prośby, broń przed wszelkim niebez­pieczeństwem i napełnij życie nasze Twoim pokojem. Amen.

Intencje Mszy Świętych - 30.06 - 07.07.2024

1. + Władysław Wiśniowski 32 R+

2. + Bolesław Włudyka 13 R+

+ Zofia 61 R+ i Wojciech Wróbel, Zofia Ciesielczyk i Eugeniusz Knapik

Poza Parafią Msze św. pogrzebowe za + Ryszarda Bartosika, + Jadwiga Sowa, + Stanisławę Potępa, + Adama Cichońskiego.

W Gościu Niedzielnym: W jaki sposób prymat Piotra może łączyć, a nie dzielić wyznawców Chrystusa;

W Niedzieli: Zamach na katechezę; Rodzicu, ufaj, ale czuwaj, Osmy grzech główny – głupota.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki NMP.

Przed rozesłaniem: Moi Drodzy!  Po raz kolejny doświadczyliśmy bliskości Boga w słowie i darze Komunii Świętej. Idźmy, ożywieni tym dotykiem, do naszych braci i sióstr. Obyśmy nie byli tylko tłumem przeszkadzającym w spotkaniu z uzdrawiającą mocą Bożą, lecz tymi, którzy do niej prowadzą. Niech Boże błogosławieństwo w tym nam pomaga.

dzą. Niech Boże błogosławieństwo w tym nam pomaga.