XIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 07.07.2024

Drodzy Siostry i Bracia! Chrystus przychodzi do nas podczas tej Eucharystii i staje między nami, jak niegdyś między swoimi rodakami w Nazarecie. Pragnie pouczyć nas swoim słowem i umocnić swoim Ciałem. Jednak z naszej strony trzeba mocnej wiary, byśmy nie powątpiewali o Nim, ale uwierzyli w Jego obecność tu i teraz oraz w Jego moc, która może nas uświęcić. Dlatego prośmy o tę silną wiarę, byśmy przyjęli Go do swego życia, w którym On chce działać. Niech zatem nasz udział w tym wyjątkowym spotkaniu, zakończonym adoracją Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli lipca, pozwoli nam również otwierać nasze serca na drugiego człowieka i uzdalnia do prawdziwego przebaczenia i pojednania oraz będzie źródłem prawdziwego pokoju. Modlimy się także o dobre przeżycie Uroczystości Odpustowej, którą przeżywać będziemy za dwa tygodnie 21.07 ku czci MB Szkaplerznej.

1. W dzisiejszą niedzielę, pierwszą miesiąca, adoracyjną, stanową ze zmianą tajemnic różańcowych: Prymaria o godz. 7.00 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla matek i niewiast), Wotywa o godz. 9.00, i Suma o godz.11.00 (po niej, zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i mężczyzn).
  2. Jutro, w poniedziałek, wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana.
  3. W środę Msza św. o godz. 7.o0, a następnie Nowenna do MBNP.
  4. W czwartek Święto św. Benedykta, opata, Patrona Europy.
  5. W piątek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.
  6. W sobotę, wspomnienie Św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników - Patronów Diecezji. Msza św. o godz. 7.30.
  7. W następną niedzielę Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Składka przeznaczona będzie na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
  8. Do sprzątania kościoła na następną niedzielę, bardzo serdecznie prosimy: P. Zofię Osysko i P. Stanisławę Potępę+
  9. Bóg zapłać za ostatnią składkę inwestycyjną w kwocie 2100 zł.
  10. „Żyję w Kościele” to hasło 42. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 sierpnia 2024 r. Zapisy na pielgrzymkę będą prowadzone w sierpniu w miejscach organizacji grupy. Więcej informacji o pielgrzymce można uzyskać na stronie internetowej http://pielgrzymkatarnowska.pl

Modlitwa Powszechna

Zgromadzeni wokół ołtarza Jezusa Chrystusa, skierujmy nasze wspólne modlitwy do naszego Ojca w niebie:

1. Za Kościół święty, papieża Franciszka, wszystkich biskupów i kapłanów: Ks. Iwana Cabaja, Ks. Edwarda, Ks. Piotra naszego Rodaka, ks. Sebastiana i Ks. Proboszcza), aby ich posłudze nieustannie towarzyszyła łaska Ducha Świętego.
  2. Za naszą Ojczyznę i rządzących, aby opamiętali się i nie schodzili z drogi Przykazań Bożych, prawdziwego patriotyzmu i zbawienia człowieka.
  3. Za rolników, aby otrzymali obfite błogosławieństwo w pracy i obfite plony; zaś dzieci i młodzież i inni odpoczywający podczas wakacji w pełni odzyskali siły fizyczne, moralne i duchowe.
  4. Za doświadczonych cierpieniem, chorobą, anomaliami pogodowymi, aby w bliźnich znaleźli pomocną dłoń, a w modlitwie źródło nadziei i siły.
  5. Aby Sakrament Namaszczenia Chorych dawał osobom, które Go przyjmują i ich bliskim, moc Pana i aby coraz bardziej stawał się dla wszystkich, widzialnym znakiem współczucia i nadziei.
  6. Za świętej pamięci… oraz naszych bliskich zmarłych, aby dobry Ojciec przyjął ich do swego domu na ucztę wiecznej radości.
  7. Za naszą wspólnotę parafialną, aby nasze serca zawsze były otwarte i gotowe na dar prawdziwego przebaczenia i pojed­nania.

Boże, nasz Ojcze, wysłuchaj naszych modlitw, jakie zanosimy do Ciebie. Prosimy o to przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Intencje Mszy Świętych - 07.07 - 14.07.2024

1. W int. Anety i Krzysztofa z okazji 23 rocznicy ślubu i ich dzieci i Rodziców

2. W int. Agnieszki z okazji 4 rocznicy urodzin

+ Maria Szczepanik z okazji Imienin od wnuczek Moniki i Wiolety z Rodzinami

Poza Parafią Msze św. pogrzebowe za + Ryszarda Bartosika, + Stanisławę Potępę, + Adama Cichońskiego.

W Gościu Niedzielnym: Spór o Bohaterów; Czego jeszcze nie wiemy o męczeństwie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki?

W Niedzieli: Barbarzyńcy w muzeum; Ateista opowiada, jak odnalazł Jezusa; Co z tą kabałą?

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki NMP.

Papieska intencja powszechna na lipiec 2024: Aby Sakrament Namaszczenia Chorych dawał osobom, które Go przyjmują i ich bliskim moc Pana i aby coraz bardziej stawał się dla wszystkich widzialnym znakiem współczucia i nadziei.

Przed rozesłaniem: Wyjdziesz za chwilę z Kościoła. Już dziś albo w kolejnych dniach możesz być jedyną „Ewangelią”, którą ludzie przeczytają i dzięki niej przyjdą do Chrystusa. Niech cię Duch Święty prowadzi.