III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU R B. 04. 03. 2018

Moi Drodzy! Podczas Wielkiego Postu w sposób szczególny analizujemy na­sze życie religijne. Pytamy siebie, jak mamy żyć, postępować, aby nie pozostawać w sprzeczności z prawdami wiary. Chcemy powrócić do Dziesięciu przykazań Bożych, które Pan dał Moj­żeszowi na górze Synaj, i w ten sposób oczyścić świątynię na­szego serca z brudu grzechu, na wzór Chrystusa, wyrzucającego kupców ze świątyni jerozolimskiej. Odpowiedzmy sobie rów­nocześnie na pytanie, czy naszej religijności nie traktujemy jako supermarketu wiary, z którego wybieramy tylko te treści, które mam odpowiadają? A za wszystkie grzechy w naszym życiu, które sprzeciwiały się uznanej prawdzie chrześcijańskiej, przeprośmy teraz pokornie dobrego Boga byśmy mogli spełniać jak najgodniej Tę Ofiarę Mszy św. w czasie której,,, oraz pobożnie uczestniczyli w adoracji Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

1. W dzisiejszą niedzielę, III Wielkiego Postu: pierwszą miesiąca, adoracyjną, stanową ze zmianą tajemnic różańcowych. Prymaria o godz. 7.30 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla matek i niewiast); Suma o godz. 11.00 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i mężczyzn) i o godz.14.30 Gorzkie Żale, kazanie pasyjne i Msza św. (O godz. 12.00 ważne zebranie wiejskie…)
  2. We wtorek, o godz. 15.00 młodzież (kandydaci do Sakramentu Bierzmowania) ich Rodzice i świadkowie gromadzą się koło kościoła św. Idziego w Zakliczynie, by o godz. 15.30 z rąk Ks. Biskupa Stanisława Salaterskiego przyjąć Sakrament Bierzmowania.
  3. W środę o godz. 16.00 Nowenna do MBNP i Msza św. Po Mszy św. spotkanie dla klasy III z Policht i Brzozowej z Rodzicami.
  4. W piątek, o godz.16.00 Droga Krzyżowa, a następnie Msza św. Po, spotkanie dla klasy VII wraz z Rodzicami.
  5. Przypominam o obowiązkowym służeniu ministrantów i lektorów szkół gimnazjalnych i ponad na Mszach św. w środy lub soboty (także w piątki).
  6. W następną niedzielę, czwartą Wielkiego Postu („Laetare”), rozpoczniemy nasze Rekolekcje Wielkopostne, które prowadził będzie Proboszcz Parafii Matki Bożej Anielskiej, Ojciec Gwardian Ojców Franciszkanów z Zakliczyna, mgr Nataniel Marchwiany. Porządek nabożeństw pierwszego dnia rekolekcyjnego czyli niedzieli 11.03. będzie następujący:

Niedziela - 11.03 (zgłaszamy chorych, pojazd i pomoc)

7.00 - Msza św. z nauką ogólną dla wszystkich, a po niej

nauka stanowa dla wszystkich matek i niewiast.

9.30 - Msza św. dla młodzieży i pierwsza nauka rekolekcyjna dla nich.

11.00 - Suma z nauką ogólną dla wszystkich.

14.30 - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, potem Msza św., a po niej

nauka stanowa dla wszystkich ojców i mężczyzn.

Msze św. od 04.03 do 11. 03. 2018 r.

Nie.   7.30   + Agnieszki i Władysława Gągola

11.00   + Stanisława Żaby 2 R+, Józefa, Karoliny i Zofii

14.30   + Stanisławy Żaba, Karoliny i Bolesława Bartosik

Pon. 7.00   + za wszystkich w czyśćcu cierpiących

+ Jerzego Obrzuta  (Ks. Piotr)

W int. Kazimierza i Jego Rodziny z okazji Imienin  (ks. Zbigniew)

+ Ks. Kazimierza Stępnia  (O. Ryszard)

Wto.  7.00  + Jana Szczepanika 21 R+ i zmarłych z Rodziny

+ Zofię Falkowską z int.   Janiny i Jana Robak z Rodziną (Ks. Piotr)

+ Zofię Falkowską z int. Pracodawcy Synów Kazimierza, Andrzeja i Marcina (O. Ryszard)

Śro. 16.00  + Karoliny 32 R+, Józefa i zmarłe dzieci Zofii, Eugeniusza i Stanisława

W int. Parafian  (Ks. Piotr)

+ Zofię Falkowską z int. Stanisławy Opiła (ks. Zbigniew)

+ Zofię Falkowską z int.  Rodziny Gorlów z Miechowic Małych (O. Ryszard)

Czw.  7.00  + Stanisława 28 R+ i Zuzanny Wójcik

+ Zofię Falkowską z int.  Rodziny Marii i Romana Szczyptów z Miechowic Małych (Ks. Piotr)

+ Zofię Falkowską z int. sąsiadów Legutko (O. Ryszard)

Pią.  16.00  Dziękcz - błagalna z Róży Matek P. Haliny Potępa i za zmarłe członkinie

+ Zofię Falkowską z int.  Marii i Stanisławy Gucwa (Ks.  Piotr)

+ Zofię Falkowską z int. Rodziny Florków i Zapartów  (ks. Zbigniew)

+ Zofię Falkowską z int. II klasy z wychowawczynią (O. Ryszard)

Sob.  7.30  + Józefa Szczepanika 4 R+

Nie.   7.00  + Heleny, Józefa Sowy oraz z Rodziny Sowów i Cyganów

9.30   W int. bierzmowanych Rodziców, świadków i Szafarza

11.00   Podziękowanie Bogu za szczęśliwie przeżyty rok, z prośbą o bł. Boże w

pracach wiosennych , opiekę NMP i zdrowie dla członków Róży P. Jana

Bartosika

14.30   + Stanisławy 6 R+ i Piotra 7 R+ Osysko

1. Do sprzątania kościoła na niedzielę bardzo serdecznie proszę, P: Grażynę i Kazimierza Wójcik.