V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU R B. 18. 03. 2018

Moi Drodzy! Przychodzimy do świątyni jako wspólnota Ludu Bożego. W tym świętym czasie Wielkiego Postu oczyszczamy nasze serca po­przez pokutę i umartwienie, poprzez słuchanie Bożego słowa oraz posilanie się Ciałem i Krwią Pańską. W dzisiejszej Ewangelii usłyszymy słowa Chrystusa, które jak apostołów, tak i nas mają przygotować na dzień Jego męki i śmierci krzyżowej, poprzez którą zawrze z Bogiem Nowe Przymierze. Otwórzmy zatem nasze serca na przemieniający dar Bożego Miłosierdzia, które każdego człowieka chce doprowadzić do radości nieba.

1. W dzisiejszą niedzielę, V Wielkiego Postu: Prymaria o godz. 7.30; Suma o godz. 11.00; i o godz.14.00 Gorzkie Żale, kazanie pasyjne i Msza św.
  2. Jutro, w poniedziałek, Uroczystość ku czci św. Józefa, oblubieńca NMP. Msza św. o godz. 7.00.
  3. W środę ze względu na wyjazd na spowiedź św. do Janowic o godz. 7.00 Nowenna do MBNP i Msza św. W najbliższą środę wyjazd do kina na film "Gurgacz. Kapelan wyklętych" odbędzie się o 16.10 spod kościoła i 16.15 spod szkoły. Zapraszamy, jeszcze są miejsca w autobusie. Powrót ok. godz. 19.00. Koszt - 20 zł. Zapisy u p. Krystyny Gotfryd.
  4. W piątek, o godz.16.00 Droga Krzyżowa, a następnie Msza św., w czasie której będzie składka na kwiaty do Bożego Grobu. W piątek uczniowie Szkoły Podstawowej w Brzozowej wystawią Drogę Krzyżową Pana Jezusa w nawiązaniu do życia Jana Pawła II. Zapraszamy!
  5. W sobotę, Msza św. o godz. 7.30.
  6. W nastÄ™pnÄ… niedzielÄ™ zwanÄ… PalmowÄ… rozpoczniemy ÅšwiÄ™ty Wielki TydzieÅ„. Msze Å›w. bÄ™dÄ…: Prymaria o godz. 7.30; Suma o godz.11.00, w czasie, której bÄ™dzie poÅ›wiÄ™cenie palm na pamiÄ…tkÄ™ wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Gminny OÅ›rodek Kultury w Gromniku, SzkoÅ‚a Podstawowa w Brzozowej oraz Proboszcz Parafii Brzozowa ogÅ‚asza Konkurs na „NAJPIĘKNIEJSZÄ„ PALMĘ WIELKANOCNÄ„. Komisja konkursowa przy wyborze najpiÄ™kniejszej palmy bÄ™dzie braÅ‚a pod uwagÄ™: sposób wykonania, wykorzystanie materiałów naturalnych, zdobnictwo i formÄ™, samodzielność, inwencjÄ™ artystycznÄ…, pomysÅ‚owość i oryginalność. ZachÄ™camy wszystkich do wziÄ™cia udziaÅ‚u. Na zdobywców czekajÄ… cenne nagrody! O godz.14.30 Gorzkie Å»ale, kazanie pasyjne i Msza Å›w. SkÅ‚adka z Niedzieli Palmowej (tradycyjnie) przeznaczona jest jako jaÅ‚mużna postna na Seminarium  Duchowne w Tarnowie, na jego utrzymanie i rozbudowÄ™. ProszÄ™ o ofiarność na ten cel.  To, także skÅ‚adka inwestycyjna, bo to ostatnia niedziela miesiÄ…ca. Jest to także 10 Niedziela Synodalna.
  7. Do sprzątania kościoła na następną niedzielę serdecznie proszę, Panie Anetę Nadolnik i Barbarę Socha.

Msze św. od 18 do 25. 03. 2018 r.

Nie.    7.30   Z okazji Imienin i o opiekÄ™ i bÅ‚. Boże dla pewnej Rodziny

11.00   + Józefy PotÄ™pa z okazji Imienin

14.30   W int. Parafian

Pon.    7.00  + Stefanii 29 R+ i MichaÅ‚a Mrozik

W int. Zbigniewa i Jego Rodziny z okazji Imienin

W int. Józefa i Jego Rodziny z okazji Imienin (ks. Zbigniew)

Wto.   7.00    + WÅ‚adysÅ‚aw Jasnocha 18 R+

+ Zofii Wójcik w 7 dzieÅ„ po Å›mierci z int. córki Anny z mężem (Ks. Piotr)

+ Zofii Falkowskiej z int. Rodziny BudzyÅ„skich z Koszyc Wielkich (O. Ryszard)

Åšro.   7.00   + Heleny Kopania 1 R+

+ Zofii Falkowskiej z int. Renaty i Krzysztofa Wójcik (Ks. Piotr)

+ Zofii Falkowskiej z int. Kazimierza Osysko z RodzinÄ… (ks. Zbigniew)

+ Zofii Falkowskiej z int. Rodziny Juchów (O. Ryszard)

Czw.  7.00   + Józefa Wójcika i synów Józefa i ZdzisÅ‚awa

W int. Parafian (Ks. Piotr)

+ Zofii Falkowskiej z int.  MieczysÅ‚awa Jasnochy z RodzinÄ…  (O. Ryszard

PiÄ….  17.00   + Kazimierza Kot 7 R+, WÅ‚adysÅ‚awy Kot i zmarÅ‚e wnuki

+ Zofii Falkowskiej z int. Rady Rodziców ze SzkoÅ‚y z Brzozowej (Ks.  Piotr)

+ Zofii Falkowskiej z int. Agnieszki i Piotra Kwiek z RodzinÄ…  (ks. Zbigniew)

+ Zofii Falkowskiej z int. Józefa Osysko z RodzinÄ…  (O. Ryszard)

Sob.   7.30  + Eugeniusza 4 R+, Marii, Tomasza i Emilii Jasnocha

+ Zofii Falkowskiej z int. StanisÅ‚awa Martyny (O. Ryszard)

Nie.    7.30   + Marii, StanisÅ‚awa Wojnar

11.00  + Eugeniusza Mrozika 6 R+

14.30   PodziÄ™kowanie za bÅ‚. Boże z proÅ›bÄ… dla Józefy  i BogumiÅ‚y

W ostatnim tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Marii Wójcik i Zofii Wójcik. Jeszcze raz polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu.

Copyright © 2024 Parafia pw. Å›w MikoÅ‚aja Biskupa w Brzozowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.