III NIEDZIELA WIELKANOCNA, X NIEDZIELA BIBLIJNA - RB. 15.04.2018

Dzisiejszą Niedzielą Biblijną, rozpoczynamy X Ogólnopolski  Tydzień Biblijny pod hasłem: „Weźmijcie Pismo Święte”.  Przeżywamy tę Niedzielę Biblijną i rozpoczynający się Tydzień Biblijny jako drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma świętego. To znów kolejna okazja, aby wpatrując się w Biblię, zapytać siebie samego: czym ta Księga jest dla mnie? Czy ją czytam? Czy jej słucham i według niej postępuję?

1. W dzisiejsza niedzielę, Msze św. będą w następującym porządku: Prymaria o godz. 7.00; Wotywa o godz. 9.00; i Suma o godz. 11.00. W dzisiejszą niedzielę po Mszach św. jak słyszeliśmy tydzień temu, zbiórka do puszek na rzecz Caritas Diecezjalnego.
  2. Jutro urodziny papieża emeryta Benedykta XVI (1927), oraz 13 rocznica Jego wyboru na Stolicę Piotrową, która przypada w najbliższy czwartek. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  3. W środę, o godz. 17.00 Msza św. i Nowenna do MBNP. Po niej spotkanie dla klasy VII z Rodzicami.
  4. W sobotę, o godz. 7.30 Msza św.
  5. W dniu 28 kwietnia /sobota/ jest organizowany wyjazd z Brzozowej na między-diecezjalne spotkanie członków Akcji Katolickiej do sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie w Diecezji Przemyskiej. Zapraszamy nie tylko członków, ale również sympatyków Akcji Katolickiej! Wyjazd rano z parkingu przykościelnego o godz. 7:00, powrót ok. 16:00. Koszt 40 zł (transport i posiłek na miejscu). Więcej informacji na stronie internetowej parafii. Zapisy u p. Krystyny Gotfryd.
  6. W następną niedzielę (Niedzielę Kapłańską - Dobrego Pasterza) rozpoczniemy 55 Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa, Zakonu i Życia konsekrowanego pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni… Duchem Świętym”. Składka w następną niedzielę, na wszystkich Mszach św. w całej diecezji na WSD w Tarnowie. Prymaria o godz. 7.00; Wotywa o godz. 9.00, Suma o godz.11.00.
  7. Do sprzątania kościoła na następną niedzielę, bardzo serdecznie proszę, P. Zofię Dzięciołowską i Annę Łabuz. Bóg zapłać Parafialnemu Oddziałowi Synodalnemu za udział we wczorajszym obowiązkowym spotkaniu w Siemiechowie. Brakowało aż 7 członków. Dla tych członków czekają u mnie bilety na wyjazd na inaugurację w najbliższą sobotę.

OGŁOSZENIE. Urząd Gminy Gromnik informuje, że na terenie gminy Gromnik, obowiązuje całkowity zakaz spalania odpadów. Dotyczy to również odpadów „zielonych" tzn. pozostałości roślinnych ze sprzątania ogrodów i pół, resztek jedzenia itp. Odpady takie kompostuje się w przydomowych kompostownikach lub oddaje się w wyznaczonych terminach firmie KOMBUD odbierającej odpady z terenu gminy Gromnik. Kto dokonuje spalania takich odpadów podlega karze grzywny (a także może być cofnięta dopłata unijna. /WÓJT GMINY GROMNIK/

MSZE ŚW. OD 15.  DO 22. 04. 2018 R.

Nie.  7.00  Dziękczynno - błagalna z okazji 25 - lecia Sakramentu Małżeństwa

9.00  + Franciszka 19 R+ i Magdaleny Wójcik

11.00  + Aleksandry  2 R+ i Stanisława Zygadło

Pon. 7.00 + Ludwika Łabuza 6 R+ i zmarłych z Rodziny

+ Zofii Falkowskiej z int. Rodziny Bajorskich z Siedlisk (Ks. Piotr)

+ Zofii Falkowskiej z int. Józefy i Franciszka Martynów (ks. Zbigniew)

+ Zofii Falkowskiej z int. Rodziny Gniadków z Siemiechowa (O. Ryszard)

Wto. 7.00  + Marii Wójcik z int. syna Wiesława z żoną

+ Zofii Falkowskiej z int. Janiny Kociara z Siemiechowa (ks. Piotr)

+ Zofii Falkowskiej z int. Rodziny Gawlików (O. Ryszard)

Śro. 17.00  O szczęśliwą operację dla pewnej osoby

W int,. Parafian (Ks. Piotr)

O zdrowie dla matki i dziecka (ks. Zbigniew)

+ Zofii Falkowskiej z int. Rodziny Pijorów i Kapków z Chojnika (O. Ryszard)

Czw. 7.00   + Stanisława Małka 2 R+

O zdrowie i bł. Boże dla pewnej osoby (Ks. Piotr)

+ Zofii Falkowskiej z int. Stanisławy Potępa z Policht (O. Ryszard)

Pią. 17.00   + Zofii Falkowskiej w 4 miesiąc od śmierci

+ Zofii Falkowskiej z int. siostry Teodozji z Rodziną (Ks. Piotr)

+ Zofii Falkowskiej z int. siostry Krystyny i Andrzeja (ks. Zbigniew)

+ Zofii Falkowskiej z int. od mamy (O. Ryszard)

Sob. 7.30     + Bolesława Bartosika 2 R+

+ Zofii Falkowskiej z int. Rodziny Wronów (O. Ryszard)

Nie.  7.00    + W int. Lilianki z okazji 1 rocznicy urodzin i Jakuba z okazji 4 rocznicy z int.

Rodziców

9.00    + Marii Bartosik, Stefana i Stanisława