IV NIEDZIELA WIELKANOCNA RB. 22.04.2018

Moi Drodzy! Dzisiaj, po wczorajszej diecezjalnej inauguracji V Synodu Diecezji Tarnowskiej - podobna inauguracja dokonuje się z woli Ks. Biskupa Ordynariusza w każdej Parafii naszej Diecezji, także w naszej. Usłyszymy specjalne Słowo Ks. Biskupa i przeżyjemy także adorację modlitewną na zakończenie każdej Mszy św. Dzisiaj także przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania rozpoczynający 55 Tydzień Modlitw o Powołania do szczególnej służby Bożej w Kościele pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni… Duchem Świętym”. Podczas swojego ziemskiego życia Jezus zachęcał słuchaczy: „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo”. Mamy zatem wspaniałą okazję, by znów prosić Pana żniwa i Pasterza owczarni - Kościoła o kapłanów, którzy idąc Jego śladami, będą poprzez swoją służbę troszczyć się o Kościół. Składka tradycyjnie przeznaczona jest na utrzymanie i rozwój Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

1. Dzisiaj Msze św.: Prymaria o godz. 7.00; Wotywa o godz. 9.00 i Suma o godz.11.00.
  2. Jutro w poniedziałek, Uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i Diecezji, a także Patrona Akcji Katolickiej. Msza św. o godz. 17.00, na którą zapraszamy wszystkich, a szczególnie członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej i sympatyków. Po Mszy św. krótkie spotkanie członków Akcji Katolickiej poświęcone sprawom bieżącym.
  3. W środę, w święto św. Marka Ewangelisty, o godz.17.00 Msza św., Nowenna do MBNP. Po nabożeństwie bardzo ważne spotkanie dla klas III z Rodzicami.
  4. W sobotę o godz. 7.30 Msza św.
  5. W następną niedzielę: Prymaria o godz. 7.00, Wotywa o godz. 9.00 i Suma o godz. 11.00. Z racji ostatniej niedzieli miesiąca będzie tzw. Składka Inwestycyjna.
  6. Do sprzątania kościoła na następną niedzielę i wykoszenia trawy wokół kościoła i zabudowań plebańskich, bardzo serdecznie proszę P: Marię Szczepanik, Zofię Kwaśnik - Dukała, Teresę i Jolantę Myszor.

MSZE ŚW. OD 22 DO 29. 05. 2018 R.

Nie.  7.00    + W int. Lilianki z okazji 1 rocznicy urodzin i Jakuba z okazji 4 rocznicy z int.

Rodziców

9.00    + Marii Bartosik, Stefana i Stanisława

11.00    + Mieczysława Gajczowskiego 13 R+

Pon. 7.00    + Wojciech Wójcik z okazji Imienin