V NIEDZIELA WIELKANOCNA - R B. 29. 04. 2018

Moi Drodzy! Piąty już tydzień żyjemy zmartwychwstaniem Chrystusa. Jezus pokazuje nam swoje uwielbione ciało naznaczone śladami ran i zachęca „trwajcie we Mnie, a Ja w was trwać będę". Wzmocnieni tą obietnicą, przeżywajmy Mszę Świętą jako największą tajemnicę naszej wiary.

Z racji ostatniej niedzieli miesiąca dzisiaj składka inwestycyjna. Proszę o ofiarność na ten cel.

1. W dzisiejszą niedzielę, Msze św. będą w następującym porządku: Prymaria o godz. 7.00; Wotywa o godz. 9.00; i Suma o godz. 11.00.
  2. We wtorek, rozpoczynamy miesiąc maj, poświęcony Matce Najświętszej. Msza św. i nabożeństwo majowe o godz. 16.00.
  3. W środę, wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. To zarazem Dzień Flagi RP i Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Msza św. i nabożeństwa majowe z Nowenną do MBNP o godz. 16.00.
  4. W czwartek, pierwszy miesiąca, 3 maja przeżywać będziemy Uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski; Rocznicę Konstytucji 3-go Maja (1791), oraz Dzień Modlitw za Emigrację. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. W czasie Komunii św. odśpiewamy Litanię do NMP.
  5. Codziennie przed nabożeństwami - okazja do Spowiedzi św. przed pierwszym piątkiem miesiąca.
  6. W czwartek, pierwszy miesiąca, we wspomnienie św. Floriana - święta patronalnego strażaków - modlimy się za strażaków, oraz powołanych do służby Bożej w Kościele i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  7. W piątek, pierwszy miesiąca, we wspomnienie św. Floriana - święta patronalnego strażaków - modlimy się za strażaków. Msza św. o godz. 16.00, następnie nabożeństwo majowe, połączone z pierwszopiątkowym i misyjnym, zmianą tajemnic różańcowych dzieci i młodzieży należących do PDMD, Żywych Dróg Krzyżowych, zbiórką ofiar na misje. Zapraszam wszystkich, także młodzież klas gimnazjalnych. Okazja do spowiedzi przed nabożeństwem od godz. 15.00.
  8. W sobotÄ™, pierwszÄ… miesiÄ…ca, o godz. 16.00 wystawienie NajÅ›wiÄ™tszego Sakramentu, odmówienie czÄ…stki RóżaÅ„ca, nabożeÅ„stwo majowe,  i Msza Å›w. z 15 minutowym rozważaniem różaÅ„cowym.

9. W nastÄ™pnÄ… niedzielÄ™, pierwszÄ… miesiÄ…ca, adoracyjna, stanowÄ… ze zmianÄ… tajemnic różaÅ„cowych: Prymaria o godz. 7.00 (po niej zmiana tajemnic różaÅ„cowych dla matek i niewiast);  Wotywa o godz. 9.00, Suma o godz.11.00 (po niej zmiana tajemnic różaÅ„cowych dla ojców i mężczyzn). W czasie Komunii Å›w. odÅ›piewamy LitaniÄ™ do NMP.

1. Do sprzątania kościoła na Uroczystość Królowej Polski i następną niedzielę, bardzo serdecznie proszę, P. Oleksyk Alinę i Bogumiłę Sochę.

MSZE ÅšW. OD 29.04  DO 06. 05. 2018 R.

Nie.  7.00   W int. czÅ‚onkiÅ„ Róży Pani BogumiÅ‚y Socha i za zmarÅ‚e czÅ‚onkinie

9.00   + Franciszka i Magdaleny Wójcik

Chrzest 10.30

11.00   + Eugeniusza Oleksyka 12 R+ z int. żony i dzieci z Rodzinami

Pon. 8.00   + Antoniego, Józefa, Haliny, Ignacego Wróbel

+ Janiny Jakóbczyk (greg.)  (Ks. Piotr)

+ WÅ‚adysÅ‚awy Cygan z int.  Rodziny Baca z Olszyn (ks. Zbigniew)

+ WÅ‚adysÅ‚awy Cygan z int.  sÄ…siadów Legutko (O. Ryszard)

Wto. 16.00  + StanisÅ‚awy Wróbel 3 R+

+ WÅ‚adysÅ‚awy Cygan z int.  Rodziny Florków i Zapartów (ks. Piotr)

Åšro.  16.00  + Zygmunta Majki z okazji Imienin i za WaleriÄ™

W int,. Parafian (Ks. Piotr)

+ Heleny Bednarz (ks. Zbigniew)

Czw.  7.00  + Julii i Mariana ZygadÅ‚o

9.00  + BronisÅ‚awa Knapika 15 R+, Jana Falkowskiego, StanisÅ‚awy Osysko, Heleny Bielak

11.00  O bÅ‚. Boże dla żyjÄ…cych strażaków i chwaÅ‚Ä™ nieba dla zmarÅ‚ych OSP Brzozowa

+ Wiktorii, Edwarda i WÅ‚adysÅ‚awa Witek (Ks. Piotr)

PiÄ…. 16.00   + Marii Wójcik

+ za wszystkich w czyśćcu cierpiÄ…cych (Ks. Piotr)

+ StanisÅ‚awy i WÅ‚adysÅ‚awa Bednarz (ks. Zbigniew)

+ WÅ‚adysÅ‚awy Cygan z int.  Syna Eugeniusza (O. Ryszard)

Sob. 7.30    + Marii Wójcik

+ WÅ‚adysÅ‚awy Cygan z int. Marty Drużkowskiej z RodzinÄ… (O. Ryszard)  (O. Ryszard)

Nie.  7.00    W int. Filipa z okazji 9 rocznicy urodzin z int. Rodziców i brata

9.00    W int. pewnego małżeÅ„stwa z okazji rocznicy Sakramentu MałżeÅ„stwa

11.00    + Ireny Jasnocha 3 R+ i Katarzyny i MichaÅ‚a GÄ…dek

Copyright © 2024 Parafia pw. Å›w MikoÅ‚aja Biskupa w Brzozowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.