Spotkanie PZS - 26 września 2018

Tematem kolejnego spotkania Parafialnego ZespoÅ‚u Synodalnego, do którego doÅ‚Ä…czyÅ‚ we wrzeÅ›niu ks. Sebastian Piech, byÅ‚o wychowanie dzieci i mÅ‚odzieży w rodzinie.  Zebrani po wieczornej Mszy Å›w. czÅ‚onkowie zespoÅ‚u postawili sobie cele do realizacji podczas spotkania, a byÅ‚y to:

â€¢ Opisanie wÅ‚aÅ›ciwej relacji: rodzic – dziecko w procesie wychowania.

• Ukazanie godności i bezcennej wartość osoby dziecka i rodzica w procesie wychowania.
• Uświadomienie, że prawidłowa relacja rodzica i dziecka jest kluczem do wychowania w rodzinie.

W trakcie posiedzenia zebrani szukali sposobów naprawy przez zadawanie m.in. takich pytań jak:

• Kiedy i w jaki sposób mówić rodzicom kim sÄ…, jaka jest ich godność, rola, zadanie?

• Jakie tematy poruszać na spotkaniach z rodzicami?
• Co konkretnie zrobić w kwestii wychowania w naszej parafii?

Spotkanie miaÅ‚o bardzo aktywny przebieg, zebrani chÄ™tni dyskutowali, a na zakoÅ„czenie Sekretarz Parafialnego ZespoÅ‚u Synodalnego, p. K. Gzyl zrobiÅ‚a krótkie podsumowanie.

Copyright © 2024 Parafia pw. Å›w MikoÅ‚aja Biskupa w Brzozowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.