Spotkanie PZS - 24 października 2019

Październikowy temat poddany rozważaniom Parafialnych Zespołów Synodalnych brzmiał: „Współpraca grup młodzieżowych i wspólnoty parafialnej”. W tym celu członkowie PZS zebrali się w dniu 24 października i podjęli dyskusję nad zaangażowaniem młodzieży w naszej parafii w życie wspólnoty. Sytuacja nie jest zła, ale mogłoby być lepiej.

W obliczu czyhających wielu niebezpieczeństw współczesnego świata, warto pochylić się nad potrzebami młodych i zapraszać ich do współtworzenia grup zorganizowanych. Działa LSO, schola „Śpiewem chwalmy Pana”, ale brakuje DSM-u, grupy Ruchu Światło-Życie. Należy zastanowić się nad sposobami zaangażowania młodzieży życie parafialne.